Pomoc jižní Moravě

Vážení členové.

S lítostí jsme zaznamenali zprávy o obětech na životech, zraněních i rozsáhlých materiálních škodách spojených s tornádem na jižní Moravě, které zasáhlo také podnikatele v regionu. Pozorně sledujeme aktuální vývoj událostí a jsme v kontaktu s okresními hospodářskými komorami v Břeclavi a Hodoníně i Krajskou hospodářskou komorou jižní Moravy, abychom mohli zprostředkovat materiální pomoc postižením podnikům i domácnostem.

V tuto chvíli je třeba nechat pracovat složky integrovaného záchranného systému, ale následně bude nutné učinit vše pro opravy poničených budov a infrastruktury. S tím souvisí potřeba stavebního materiálu a lidí. Dle našich aktuálních informací obyvatelé akutně postrádají hlavně plachty na dočasné zakrytí poničených budov.

Pokud disponujete materiálními a personálními kapacitami, které byste mohli zasažené oblasti poskytnout, obracejte se, prosím, na mail podpora@komora.cz. V dalších dnech budeme upřesňovat vhodný způsob pomoci jak pro obyvatele zasažených obcí, tak pro naše členy a podnikatele v regionu.

Za jakoukoliv pomoc velmi děkujeme.

Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR