ALKA sbírá tonery pod záštitou Okresní hospodářské komory

Sbírej toner je projekt, v jehož rámci je díky recyklaci prázdných tonerových a inkoustových kazet podpořena vždy jedna nezisková organizace v každém kraji ČR. Ve Středočeském kraji je touto organizací již několikátým rokem obecně prospěšná společnost ALKA.

Důvodů proč se do projektu zapojit je hned několik. Pomůžete dobré věci, aniž by Vás to cokoliv stálo. Vyřešíte otázku, kam s prázdnými tonerovými kazetami a zároveň se aktivně podílíte na ochraně životního prostředí. Recyklovat je třeba a v tomto případě má ekologický přístup výraznou přidanou hodnotu – podporu zařízení, které pomáhá potřebným lidem.

ALKA je příbramská nezisková organizace, která je již 9 let registrovaným poskytovatelem sociálních služeb. Jejími klienty jsou lidé s různým stupněm postižení od dětí po seniory. Tým profesionálů jim zde poskytuje pomoc a podporu potřebnou k tomu, aby mohli žít život, který se kvalitou co nejvíce blíží životům zdravých lidí. Průběh služeb je nastavován vždy individuálně a maximálně respektuje potřeby a přání jejich uživatelů.

V loňském roce se díky všem, kteří se do projektu zapojili a ALKU podpořili, podařilo nasbírat celkem 45 580 Kč. ALKA patřila s 3 017 kusy prázdných tonerů k nejúspěšnějším organizacím, a proto je do projektu zařazena i v letošním roce. Tentokrát sbírka probíhá pod záštitou Okresní hospodářské komory a budeme velmi rádi, když se loňský rekord podaří znovu překonat. Pomůžete nám s tím?
Zapojit se je velmi jednoduché. Stačí se zaregistrovat na http://www.sbirej-toner.cz/cs/stranky/prihlasovaci-formular/ a můžete začít sbírat, případně prázdné tonery přineste do Alky. Děkujeme všem, kterým záleží na tom, v jakém světě žijí.