Dvanáctý golfový turnaj Okresní hospodářské komory v Příbrami

15. květen 2024 byl termín již 12. ročníku tradičního golfového turnaje Okresní hospodářské komory v Příbrami, který tradičně pořádáme v našem spřáteleném  Golfovém klubu v Líšnici, který je druhým nejstarším golfovým hřištěm v ČR. Je to menší klub, ve kterém se cítíme jako doma a věřím, že i naši členové a přátelé golfu to cítí podobně jako organizátoři akce.

Letošní turnaj měl vyšší účast než v loňském roce a proto jsme pro náš turnaj rezervovali celé hřiště. K pohodovému turnaji přispěla účast dobře naladěných lidí a krásné slunečné počasí, byť trochu větrné. Turnaj se hrál s úpravou HCP, systém Stableford s vyrovnáním a Green fee na 18 jamek. Pod vedením trenérky Moniky jsme uspořádali pro negolfisty i golfovou akademii, kde soutěž v patování vyhrál pan Ing. Ondřej Plíhal z ČSOB.

Kolem půl druhé hodiny odpolední přicházeli do cíle první golfisté, následovalo občerstvení a po obědě jsme vyhlásili výsledky turnaje.

V kategorii smíšená HCP 0-36 v četné konkurenci zvítězil Aleš Vršecký, na druhém místě se umístil Ing. Pavel Vacek a třetí pozici zaujal Ing. Petr Kotlovský.

V méně zastoupené kategorii smíšená HCP 36,1-54 si golfovou trofej odnesl Ing. Jiří Paul,  na druhém místě skončila Tereza Pilousková a  třetí zaujal Miroslav Podzimek.

Absolutním vítězem turnaje 2024 se stal vítěz kategorie HCP 0-36 pan Aleš Vršecký, jehož jméno dotiskneme na putovní pohár našeho turnaje.

Ještě jsme vyhlásili vítěze vložených soutěží. Cenu za „Nearest to pin“ si odnesl Jiří Fischer  a za „Longest drive“ Martin Kubát.

Po blahopřáním vítězům nelze opomenout poděkování našim stálým partnerům, kteří se podíleli na turnaji buď finančně nebo věcnými dary pro vítěze. Jmenovitě děkuji zástupcům firem Vodovody a kanalizace Beroun, a.s., ČSOB, a.s.,  Energon Grid, s.r.o,  PBtisk a.s.,  KORUNA PB s.r.o. a Adventure Golf Club Budínek.